4 nutellás palacsinta 700-ért!? Egymásnak feszültek az emberek a második adventi vásár után Sándorfalván
Ahogy mi is megírtuk, december 10-én rendezték meg a második Sándorfalvi Adventi Jótékonysági Vásárt. A vásár bevételét a Sándorfalvi Pallavicini Sándor Általános Iskola és a Sándorfalvi Általános Iskolás Gyermekekért Közalapítvány kapják.
Az Önkormányzat honlapján arról olvashatunk, hogy milyen varázslatos élményekkel gazdagodhattak az emberek, akik kilátogattak a vásárra. Valami azonban mégsem úgy sikerült, ahogyan arról a cikkben olvashattunk. A Facebookon az egyik sándorfalviaknak létrehozott csoportban forrnak az indulatok, egymásnak feszülnek az emberek.
A bejegyzés szerzője felháborodását fejezi ki, amiért sok olyan ember ment el a vásárra, aki kevés pénzből akart nagyon jól lakni. Ez érthető módon sokaknak nem tetszett. Úgy tűnik az utolsó csepp a pohárban pedig az volt, hogy valaki 4 nutellás palacsintáért 700 Ft-ot ajánlott. Itt szakadhatott el a cérna.
Olvasva a további hozzászólásokat, megtudhatjuk, hogy emiatt az ominózus vásár miatt mostmár olyan szatymazi sem fog ide költözni, aki eddig nagyon akart.
És még mindig csak a hozzászólások felénél járunk. A papírtányéron roskadozó sütemények néhány csörgős apróért után pedig valaki azt jegyzi meg, hogy több mint 8000 sándorfalvi nem tette tiszteletét a vásáron és hogy az adventi hangulat csak egy-egy pillanatban volt tetten érhető. Az a fránya pohár már megint félig üres...
Az, hogy az emberek karácsony előtt is csak egymást tudják bántani, vagy azt nézik, hogy ki mennyit ad, vagy kap a pénzéért, az viszont rettentően szomorú.
Érdekesek ezek a közösségi média csoportok, mert sokszor az az érzése támad az embernek, hogy ide csak elégedetlenkedni járnak a sándorfalviak.
Azért én remélem, hogy a kezdeményezés elérte a célját, mert itt ez lenne a fontos.
Azt is fontos észrevenni, hogy látásmód és hozzáállás átformálásra van szükség! Enélkül még sok hasonló rendezvényt lehet szervezni, de egyik sem fogja elérni a valódi célját, nevezetesen, hogy meghitt hangulatban teljenek az év utolsó hetei. Vagy csak annyi, hogy ne kapjanak össze az emberek.
Az elmúlt éveket (vagy évtizedeket) látva mégsem látszik, hogy bármi is változna itt a faluban. Hasonló karakterű és szintű emberek állnak ugrásra készen, hogy minden sándorfalvit képviseljenek. Azt várnánk tőlük, hogy új látásmódot, új lendelütet hozzanak, de hogyan is tehetnék ezt, ha még a legtöbb felmerülő problémát sem érzékelik.